gastronomia

Baza Gastronomiczna nieopodal Zagrody Pod Klonami

Przystań Leśniów

Przystań turystyczna Leśniów to prawdziwe zagłębie gastronomiczne dla 102 osób: restauracja, bistro, obiady abonamentowe, catering. W specjalnie przygotowanej karcie dań znajdziemy: oryginalne dania, zdrowe sałatki, pyszne desery, aby wciąż zaskakiwać i spełniać najbardziej wyrafinowane oczekiwania kulinarnych gości raz w miesiącu menu rozszerzane jest o wkładki tematyczne do menu np. Kuchnia Kaszubska, Specjały żydowskie.

Przystań Leśniów to idealne miejsce na organizację przyjęć okolicznościowych: komunii, kameralnych wesel, urodzin, imienin, jubileuszy, uroczystości pogrzebowych.

W ofercie restauracji znajdziemy specjały kuchni śródziemnomorskiej, polskiej i regionalnej m.in. ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej, jurajskie pieczonki. W naszej restauracji przygotowawszy również menu dziecięce dla najmłodszych smakoszy.

W menu bistro skosztować możemy między innymi specjały kuchni polskiej oraz włoskiej: pizzę. Każdy łasuch sam komponuje danie zgodne ze swoimi upodobaniami w cenie 2,99 zł za 100 gram.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Przystań Leśniów oferuje Obiady abonamentowe. Obiad składa się z – zupy i drugiego dania – serwowany jest w lokalu lub w formie cateringowej z dowozem. Godziny serwowania potraw ustalane są indywidualnie przy zamówieniu.  Menu oparte jest na tradycyjnych posiłkach kuchni polskiej.

Na zlecenie Przystań świadczy kompleksową obsługę cateringową imprez okolicznościowych, przerw kawowych, lunchy dla firm:  przygotowanie i dostarczenie potraw oraz zastawę bankietową i serwis kelnerski.

Przystań turystyczna Leśniów

ul. Źródlana 5, 42-310 Żarki

Gościniec Jurajski

Nowo odnowiony budynek Gościńca Jurajskiego posiada w swojej ofercie restauracje dla zgłodniałych podróżników. W karcie dań znajdziemy dania kuchni polskiej, codziennie restauracja zaprasza na smaczne dwudaniowe obiady. W letnie popołudnia z przyjemnością można skorzystać z ogród letniego, który stanowi idealne miejsce na zorganizowanie imprezy integracyjnej, spotkania biznesowego czy spotkania z przyjaciółmi. Kucharze dokładają wszelkich starań, aby przygotowywane przez nas posiłki trafiły w gusta najbardziej wykwintnych smakoszy.

Godziny otwarcia: poniedzialek – sobota 9:00-22:00, niedziela 9:00- 21:00

Gościniec Jurajski

42-310 Żarki, ul. Koziegłowska

Pizzeria del Corso

Prawdziwie włoskie miejsce na żareckiej mapie kulinarnych smaków. Urocza pizzeria i restauracja DelCorso prowadzoa przez polsko-włoską parę Olgę & Maurizio. Niepozorne miejsce z niepowtarzalnym klimatem przyciąga dzięki wybornym potrawom, wśród niech możemy wyróżnić oryginalnie przygotowana pizzę, dania rybne i mięsne, desery. Już sama karta dań: Brodo Con Tortellini, Cannelloni Ricotta e Spinaci, Petto Do Pollo Alla Grigua wygląda imponująco.

Według właścicieliwłoski posiłek: „to rozkoszny strumień doznań, gdzie chrupkiej kruchości sekunduje sprężysta gładkość, pikantna ostrość miesza się z delikatną słodyczą, różnorodność z typowością, a subtelny kunszt z przaśną prostotą.

Pizzeria del Corso

ul. Częstochowska 24, 42-310 Żarki

Pierogarnia Zagroda Maciejówka Ostrów

Dla łasuchów przygotowano tradycyjne, ręcznie lepione pierogi – 9 rodzajów farszu. Przygotowane z najwyższej jakości produktów. Można również tam zjeść własnego wypieku chleb żytni na zakwasie ze smalcem, żurek wiejski, karkówkę z kluskami śląskimi, bigos z suszonymi owocami, kapustę z grochem. Na deser domową drożdżówkę lub babeczki z owocami i bitą śmietanką. Wszystko to w klimatycznym otoczeniu wiejskiego krajobrazu.

Zagroda Maciejówka

Izabela i Jan Szewczyk

ul. Jurajska 70,Ostrów

42-311 Żarki Letnisko

Kuchnia Polska Smak Żarki

Do dyspozycji mieszkańców i turystów udostępniono lokal gastronomiczny przy kąpielisku miejskim w Żarkach. Restauracja stawia na promocję kuchni polskiej i już teraz dzięki smacznym domowym obiadom cieszy się dużym zainteresowaniem. W obiekcie przygotowano 60 miejsc siedzących. Istnieje możliwość zamówienia przyjęcia okolicznościowego.

W sąsiedztwie obiektu infrastruktura sportowa: plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, ścieżki spacerowo-rowerowe, boiska do piłki plażowej, która urozmaica czas spędzony  w Kuchni Polskiej Smak.

Kuchnia Polska Smak

ul. Wierzbowa 21, 42-310 Żarki

Słoneczne Tarasy

– Ostrężnik, Ostrężnicka 13

42-320 Trzebniów

Restauracja „Kmicic”

Złoty Potok, ul. mjra J. Wrzoska 35,

Restauracja „Źródlana”

Złoty Potok, ul. Kościuszki 73

„Smażalnia pstrąga” (Pstrągarnia)

Złoty Potok, ul. Kościuszki 100,